Oświetlenie LED w łazience – na co zwrócić uwagę?

Łazienka to pomieszczenie, które znaleźć można w każdym domu. Wyróżnia się od pozostałych pomieszczeń tym, że panuje w niej zwiększona wilgoć. Podczas jej urządzania trzeba o tym pamiętać. Jednocześnie nie można zapominać, że ważne jest, aby łazienka była praktyczna i po prostu ładna. Na co zwrócić uwagę, wybierając do łazienki oświetlenie ledowe?

Oświetlenie LED cieszy się obecnie ogromną popularnością. Bez wątpienia przyczynia się do tego jego ogromna trwałość, która sprawia, że kupno diod LED to wydatek na naprawdę długie lata. Czym musi charakteryzować się oświetlenie LED do łazienki?

Wybierając oświetlenie LED do łazienki, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, aby oprawy do ledów były wodoszczelne. Zwiększona wilgotność, która panuje w tym pomieszczeniu sprawia, że cecha ta w łazience nabiera ogromnego znaczenia. Diody LED nieodporne na działanie wody mogą stwarzać ogromne zagrożenie.

Umieszczając diody LED, trzeba także pamiętać o tym, aby oświetlały one łazienkę w odpowiedni sposób. Nigdy nie należy montować ich naprzeciwko lustra. Wówczas emitowane przez nie światło będzie się bowiem od niego odbijało. Optymalnie, jeśli diody znajdą się albo po bokach lustra, albo nad nim zostanie umieszczonych rząd diod w odpowiednich odstępach.

Oświetlenie LED może się sprawdzić w łazience doskonale. Trzeba jednak pamiętać, aby właściwie je dobrać, a następnie odpowiednio rozmieścić.